Logo Vanilla Bay 2

Příběh naší vanilky

Od vodních sportů k vanilce. Že to dohromady moc nedává smysl? V našem příběhu ano. Nemají sice nic společného, ale nebýt vodních sportů v Indonésii, nevznikla by ani naše firma Vanilla Bay.

Jednoho dne v roce 2015 mě oslovila kamarádka s nabídkou odcestování do Indonésie, kde jsem měl pomoct jejímu kamarádovi se založením a rozjezdem firmy na vodní sporty. Protože věděla, jak miluji motory, vodní sporty, cestování a dobrodružství, neočekávala nic jiného, než že do toho půjdu. A měla pravdu. Pro mě to znamenalo měsíc na oprášení angličtiny a pak hurá do neznáma.

Během prvních měsíců jsem se věnoval hlavnímu účelu cesty – zakládání firmy, zajišťování jak prostor, tak i reklamy, najímání personálu a podobně. Zároveň jsem podnikal nekonečné cesty na skútru v krásné indonéské krajině, seznámil se s mnoha zajímavými lidmi (což se později ukázalo jako klíčové) a neskutečně si tuto zemi zamiloval.

Jakmile byla práce kolem firmy s vodními sporty hotová, nastal čas vrátit se zpět do Česka. Po poznání stylu života v Indonésii jsem vnitřně cítil, že jsem tam nebyl naposledy. Nadšení z místních lidí a jejich zvyků, ceremonií, celé krajiny i vůní mi nedalo spát.

Vše přírodní cestou

Na vanilkové farmy se pravidelně a s radostí vracíme, abychom pro vás vybrali ty nejkvalitnější ručně tříděné lusky, ze kterých se následně vyrábí naše produkty.

Za kvalitu ručíme

Se všemi farmáři se osobně známe a víme, že pěstují vanilku s veškerou potřebnou péčí a láskou.

Dva měsíce strávené zpět doma mě přesvědčily o tom, že je nejvyšší čas vyrazit zpět do Indonésie. Plánoval jsem tam zůstat měsíc, nicméně se z těch 31 dní stal rok. Kromě poznávání památek a krajiny jsem se seznamoval s místními obyvateli, mezi kterými byli i pěstitelé vanilky.

Právě tu jsem totiž vždy miloval – hlavně vanilkovou zmrzlinu a vanilkové rohlíčky. Po seznámení s farmářem a majitelem vanilkové plantáže Alwinem, jsem však vanilce naprosto propadl a začal jsem celý proces péče o ni obdivovat.

Moje první vzájemná spolupráce s farmáři proběhla v menším rozsahu. Vanilkové lusky jsem kupoval především pro sebe, rodinu a mé přátele. Zvěsti o „naší“ vanilce se ale začaly rychle šířit a za chvíli jsem už sháněl vanilkové lusky také pro přátele mých přátel nebo pro vyhlášené šéfkuchaře, kteří ji ochutnali a jsou dodnes našimi stálými zákazníky.

A tak se zrodila myšlenka: Co takhle začít vyrábět a dovážet naše vlastní produkty, které budou pouze z kvalitní vanilky? Proto bylo jasné, že mám před sebou další úkol. Najít kvalitního a spolehlivého farmáře také na Madagaskaru a obohatit naši nabídku i o tuto vyhlášenou kvalitní vanilku z této další krásné země. Pro nápad jsem se natolik nadchnul, že jsem se do něj vrhnul po hlavě. A na výsledek tohoto nadšení se právě díváte: E-shop, kde si i Vy můžete zakoupit naše produkty – od vanilkových lusků, přes vanilkový extrakt, vanilkovou pastu až po vanilkový cukr či sůl.

Chci dopřát tu pravou, lahodnou a nezaměnitelnou vanilkovou chuť všem a ve všem, kde se dá. Vyzkoušejte chuť a vůni pravé vanilky či vanilkových specialit té nejvyšší kvality a připravte si díky nim ty nejchutnější vanilkové dobroty.

Pravá vanilka

Vybíráme jen kvalitní a především čerstvou vanilku s výjimečnou vůní a chutí.

Ručně tříděné

Vanilkové lusky třídíme na plantážích a farmách ručně, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu.

Z plantáže k vám

Vanilkové lusky letí z plantáže rovnou do Česka a následně k vám.

Ctíme přírodu a formy pěstování